130 milyon yolcu Güneş Sigortalı

 

130 milyon yolcu Güneş Sigorta güvencesinde

Havacılık sektöründe birçok önemli markanın güvencesi olan Güneş Sigorta, uçak sayısını 292’ye çıkardı.

Güneş Sigorta, portföyünde yer alan hava yolu şirketlerinin 292 uçağını ve Devlet Hava Meydanları İşletmesi’ne bağlı 50 havalimanını güvencesi altında tutuyor.

Havacılık sektöründe birçok önemli markanın güvencesi olan Güneş Sigorta, Türk Hava Yolları, Sun Express, MNG Hava Yolları, ULS Hava Yolları ve Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nin (DHMİ) ardından Borajet’i de portföyüne ekledi. Bu anlaşma ile birlikte Güneş Sigorta güvencesi altında bulunan uçak sayısı 292’ye yükseldi.

“130 milyon yolcuya güvence olduk”

Sigortalıları arasına Borajet’in eklenmesinden mutluluk duyduklarını, Türk Hava Yolları ile geçtiğimiz yıl imzaladıkları 4 yıllık sözleşmenin de devam ettiğini belirten Güneş Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Hasan Altaner, “Devlet Hava Meydanları İşletmesi ile yaptığımız sözleşme kapsamında Türkiye çapında 50 havalimanı güvencemiz altında bulunuyor. Hepimizin bildiği üzere havalimanları gece-gündüz yaşayan, sirkülasyonun ve karşılaşılabilecek risklerin yoğun olduğu yerler. DHMİ’ye bağlı havalimanları 2012 yılında 130 milyondan fazla yolcu ağırlamış durumda. Bu bağlamda 130 milyon insana güvence olmak bizim için son derece gurur verici” dedi.